Skip to content

8 Comments

  1. Mette
    18. januar 2020 @ 20:17

    Hjemme hos os køber vi den billige opvaskesæbe. Hagen ved den er, at hullet er meget større, så man bruger meget mere. Derfor har min praktiske mand fundet en anden beholder, hvor man skal klemme ret hårdt for at få det ud, så vi fortynder en anelse med vand, og vupti, det holder 10 gange længere, og vores ting bliver sørme stadig rene!

    Reply

    • Linda
      19. januar 2020 @ 19:00

      Det er nemlig præcis det, jeg tænker; at hvis hullet er større/sæben er tyndere, så ender det jo i sidste ende med, at den billige er ligeså dyr som den dyre, men med den ekstra ulempe, at man hælder meget mere ned i afløbet over den sammenlignede tidsperiode. Din mands tilgang er dejlig lavpraktisk <3

      Reply

  2. Maja
    19. januar 2020 @ 21:00

    Jeg bruger dit skumpumpetrick til opvaskemiddel. Den billige.

    Reply

    • Linda
      20. januar 2020 @ 08:40

      God ide! Jeg tror faktisk, at jeg har en ekstra pumpe stående i skabet <3

      Reply

  3. Birgitte B
    20. januar 2020 @ 08:12

    Tillykke med fødselsdagen. Generelt set handler vi også en del i de lokale bazarer, men der er altså også dage, hvor det er billigere og bedre kvalitet i Netto. Det er virkelig med at se sig om og vide, hvad det koster et andet sted. Kh. Birgitte

    Reply

    • Linda
      20. januar 2020 @ 08:41

      Mange tak!:)

      Jeg var godt nok skuffet; også fordi bygningen udefra er KÆMPEstor, så jeg havde forventet noget, der mindede om Bazaar Vest, og det kunne næsten ikke have været længere fra. Til mit held lå der en Netto lige overfor, som havde en ualmindelig fin grøntafdeling:)

      Reply

  4. k r
    20. januar 2020 @ 09:23

    Tillykke med fødselsdagen

    Reply

    • Linda
      20. januar 2020 @ 10:47

      Mange tak😊

      Reply

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.