Skip to content

2 Comments

  1. miw
    4. februar 2009 @ 08:42

    Det siger da meget mere om hende end det gør om dig! Ja, jeg vil mene at betegnelsen knaldperle er på sin plads. Hun burde være blevet mobbet ud af sine med-studerende og fået en tsk-tsk’en af den anden verden resten af kursusforløbet.
    Ligesom ham knallerten der altid skal forsøge at buhe modstanderholdets nationalsang i stykker til fodboldlandskampe – han skal bare have killer-eyes af de omkringstående, og så er han henvist til bagerst på tribunen resten af kampen. For den slags er – som det du beskriver – bare slet ikke i orden!

    Reply

  2. Ellen
    5. februar 2009 @ 21:43

    Nu er jeg måske ikke den rette til at pippe her, for jeg er nok af samme alder som omtalte møgkælling. Som er et helt ok ord i den sammenhæng.
    Kunne man måske ty til sirupstyk, men alligevel dryppende sarkasme? Du har i hvert fald formuleringsevnen til det…

    “Undskyld – hvad var det lige du ikke forstod af den anmodning, jeg kom med før?”

    Men jeg er en bitch.
    Da jeg så en KarlSmart parkere på en handicapplads (han var IKKE handicappet), sagde jeg til ham, at den var beregnet til fysisk handicappede, ikke mentalt ditto, så han havde egentlig ikke lov til at parkere dér.
    Min mand blev lidt rystet og sagde, at jeg jo ligefrem bad om at få tæv, men Hr. KarlSmart anede faktisk ikke, hvad han skulle sige, så jeg fik bare fuckfingeren :o)
    Og jeg nyder at være bitch – ikke altid, selvfølgelig, men nogle personer inviterer da for pokker direkte til det.
    Gå du bare i lære – det kan være ret underholdende…

    Reply

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.