Skip to content

8 Comments

  1. superheltemor
    21. november 2011 @ 20:53

    Ohtillykke med mostertitel.
    Det er også stort!

    Reply

  2. K
    21. november 2011 @ 21:39

    YAY! Så vil jeg være med! har seriøst behov for klemmer på æggestokkene efter besøg hos min lille niece i dag – med fødselsdag den 21. jo 🙂
    Kæft vi skal spise meget kage næste år!

    Reply

  3. Loppelækkerier
    21. november 2011 @ 22:21

    Øh okay, men hvor klager man? Jeg havde så også termin d. 24/12 med trunten, men hun opdagede nu først udgangen d. 3/1. Så kan man da godt gå hen og blive lidt bitter, ikke?!! STORT tillykke med den lille mand – han skal nok komme efter det med kagen ;o)
    Kh C.

    Reply

  4. Mette Christensen
    22. november 2011 @ 07:22

    Når nogen har fødselsdag må man selvfølgelig spise alt det kage man vil – sådan er reglerne 😉 Og stort tillykke med den lille niece! Super skønt!

    Reply

  5. Fru Sole
    22. november 2011 @ 11:47

    TILLYKKE med ham!
    Ester gjorde det samme som Anton da hun fik en flødebolle for første gang. Væk var den baby der normalt var indsmurt i mad fra top til tå efter måltider, ind trådte en tumling der sad lige så fint og spiste dybt dybt koncentreret….
    De nye spisevaner gik dog over da hun skulle have aftensmad….

    Reply

  6. Kristine
    22. november 2011 @ 18:47

    Perler på snor holder 100!!! Lillefisen blev 1 år i lørdags og storebror bliver 4 på mandag.
    Tillykke med den nye titel.

    Reply

  7. Mette
    22. november 2011 @ 18:58

    Endnu engang tillykke med Anton 🙂 og med niecen :-). synes det var meget smart tænkt af hende 1) at undgå juleaften og 2) undgå Antons fødselsdag ;-). Og jep da kom du bare med een mere !!!
    Ps så må jeg jo undvære det billede, jeg havde forventet- Anton indsmurt i lagkage!! Og pps jeg går ind for AL den kage man kan spise ved de lejligheder!!

    Reply

  8. svit
    23. november 2011 @ 09:19

    Tillykke med Anton og niece!

    ARRGGHH så lige en 3 uger gammel bebs i aftes. Yndig, yndig, yndig. hvis jeg bare var 20-30 år yngre … det holder aldrig op 😀

    Reply

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.