Skip to content

15 Comments

  1. Mette
    26. juni 2020 @ 21:30

    Fantastisk indlæg!! Jeg elsker alle din MM20xx indlæg, men det var mange ting jeg havde glemt, så superskønt at få det genopfrisket. Tak!

    Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 18:58

      Dejligt at høre – selv tak:-D

      Reply

  2. Lone
    26. juni 2020 @ 22:41

    Wauw og tak! Og tak for turen, håber den fortsætter. Tænk hvor mange mennesker der sender dig en tanke, når vi skyder indkøbene en dag, bruger balsam til benene og forærer legetøj til omgangskredsen ❤️ En hel bevægelse!

    Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 18:59

      Jeg bliver altid oprigtigt glad, når folk melder ind, at de har ændret på noget på baggrund af snakke, vi har haft i forbindelse med de her indlæg. Det føles som om, det faktisk flytter noget så <3

      Reply

  3. Brit
    27. juni 2020 @ 09:17

    Tip til bløde håndklæder. Jeg putter mine håndklæder i tørretumbleren lige når de er vasket, giver dem 7-10 min., hænger dem op mens de stadig er våde og varme, jeg synes det giver bløde håndklæder + kort brug af tørretumbler.

    Reply

    • Perlegiraffen
      27. juni 2020 @ 12:30

      Elsker at få smidt så mange gode og afprøvede ting i hovedet!

      Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 19:00

      @Britt: Det har jeg faktisk også haft held med, hvis det tidsmæssigt har passet bedre; jeg tror bare, at det er det andet, der er blevet min default, fordi jeg typisk vasker dem, inden jeg tager på job, og derfor er nødt til at kunne “gå fra dem”:)

      Reply

  4. Bianca Budde Rask Sørensen
    27. juni 2020 @ 13:04

    Tusinde tak for et fantastisk inspirerede indlæg.

    Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 19:01

      Selv tak:)

      Reply

  5. Maria // FamilieFinanser
    27. juni 2020 @ 17:34

    Sikke en masse god inspiration, tak for det

    Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 19:01

      Selv tak, Maria:)

      Reply

  6. tbs
    29. juni 2020 @ 13:04

    Kæmpe arbejde – tusind tak for det (og hurra for nyt job!!)

    Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 19:01

      Velbekomme – og ja, hurra! Kommer du snart forbi, så vi kan lægge kage på det?

      Reply

  7. Lone
    30. juni 2020 @ 09:06

    Tillykke med jobbet, her sidder vi i en lignende situation, hvor vi bare fra i går til i dag endelig kan trække vejret og smile lidt igen – økonomien/job er reddet på målstregen, og vi skal (et stykke tid) ikke rulle de samme, triste konsekvenser igennem i hovedet igen og igen og igen…
    Tak for opsamlingen, håber du fortsætter med at lave de ugentlige indlæg, de giver sådan et fint “prik” til lige at huske de forskellige råd. God sommer!

    Reply

    • Linda
      30. juni 2020 @ 19:03

      Mit hoved begynder så småt at virke igen, og jeg kan mærke, at jeg begynder at have overskud til at bemærke de ting jeg gør, i stedet for bare at blæse fra det ene til det næste. Så jeg forventer bestemt, at vi kører videre:)

      Og tillykke lige tilbage. Shit, hvor kan det være tiltrængt med bare en smule grund under fødderne, og hvor er det befriende at kunne tænke på andet og mere end husleje og faste udgifter <3

      Reply

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.